Drzemie w Tobie nieodkryty talent literacki? Piszesz pamiętnik lub wiersze do szuflady? Podziel się z nami próbką swojej twórczości. Dla osób, które przyślą najciekawszy wiersz/wpis z pamiętnika VITRUM® Osteo ufundowało atrakcyjne nagrody. Już dziś podziel się z nami swoim tekstem!

Mocne kości – kto z nas o nich nie marzy? Choć przeraża nas myśl o unieruchomieniu z powodu złamania, większość kobiet przykłada większą wagę do codziennej pielęgnacji cery niż troski o mocne kości. Nie zastanawiamy się, ile wynosi dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na wapń, a to zmienia się w zależności od wieku i procesów, jakie zachodzą w organizmie. Wiele z nas prowadzi siedzący tryb życia, co z pewnością nie wpływa korzystnie na stan kości. Jakby tego było mało, od września do kwietnia w naszej strefie klimatycznej panują niekorzystne warunki dla syntezy witaminy D w skórze1. Tymczasem niepokrycie dziennego zapotrzebowania na witaminę D zmniejsza przyswajanie wapnia przyswajanego z pożywienia. Pora zmienić ten stan i zadbać o mocne kości. Konkurs literacki z VITRUM® Osteo ma na celu zwrócenie uwagi Polek i nie tylko na konieczność zapewnienia odpowiedniej podaży wapnia swojemu organizmowi. Składnik ten wchodzi w skład masy kostnej, która średnio już po 30. roku życia zaczyna się zmniejszać2. Początkowo o 0,2-0,5% w skali roku, po menopauzie ubytek masy kostnej jest jednak znacznie wyższy i wynosi 2-3% w skali roku3. Na szczęście skutki tego niekorzystnego zjawiska można znacznie zniwelować, zapewniając organizmowi dostateczną podaż wapnia i pamiętając o suplementacji witaminy D w okresie od września do kwietnia. Pamiętaj o tym!

Wygraj atrakcyjne nagrody w konkursie literackim z VITRUM® Osteo!

Lubisz pisać, ale do tej pory nie pokazywałaś swojej twórczości światu? Pora to zmienić. VITRUM® Osteo ufundowało dla autorów najciekawszych prac atrakcyjne nagrody:

  • 15 x 300 zł w bonach Sodexo, które można zrealizować w 50 tysiącach miejsc na terenie całej Polski. Kupony Premiowe można wykorzystać w sklepach z różnych branż – spożywczych, odzieżowych, aptekach, drogeriach, a także w biurach podróży, pralniach itp. (Nagroda zostanie przyznana laureatom miejsc 1.-15.)
  • 120 x VITRUM® Osteo (60 tabletek) – produkt ten pozwala zwiększyć podaż wapnia w codziennej diecie. Suplement diety VITRUM® Osteo zawiera 500 mg wapnia pozyskiwanego z muszli ostryg morskich wydobywanych spod dna oceanicznego. Wysoką jakość i czystość surowca potwierdzają niezależne amerykańskie laboratoria. Oprócz wapnia VITRUM® Osteo zapewnia 200 mg magnezu i 800 j.m. witaminy D3, która odgrywa kluczową rolę w przyswajaniu wapnia. (Nagrodę otrzymają laureaci miejsc 16.-135.)

Aby zdobyć jedną ze 135 nagród ufundowanych przez VITRUM® Osteo, wystarczy przygotować krótki wiersz lub wpis z pamiętnika, w którym wyjaśnisz, dlaczego warto dbać o kości.

Wiersz lub wpis z pamiętnika należy przesłać drogą elektroniczną za pomocą formularza lub tradycyjną pocztą za pośrednictwem listu poleconego zaadresowanego na:

Incell Media Group Krzysztof Jaciw
ul. Żniwna 3
kod 45-763 Opole

W przypadku wysyłki zgłoszenia tradycyjną pocztą należy dołączyć do niego własnoręcznie podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem konkursu i oświadczenie o byciu autorem zgłoszonej pracy. Oświadczenia można pobrać klikając w poniższe linki i wydrukować lub przepisać ręcznie. Uczestników, którzy wybiorą tę formę zgłoszenia, prosi się o zamieszczenie na kopercie lub w jej środku swoich danych kontaktowych – imienia, nazwiska, adresu i numeru telefonu, aby ułatwić Organizatorowi kontakt w przypadku przyznania nagrody.

 

Na zgłoszenia konkursowe czekamy od 13.03.2017 r. do 12.05.2017 r. W przypadku prac nadesłanych tradycyjną pocztą decyduje data stempla pocztowego.

Przed przystąpieniem do konkursu literackiego z VITRUM® Osteo prosimy o zapoznanie się z regulaminem akcji.

Życzymy powodzenia!

1 Płudowski P., Kryśkiewicz E., Karczmarewicz E., Zasady suplementacji i standardy oceny zaopatrzenia organizmu w witaminę D w świetle jej działania plejotropowego, Postępy Nauk Medycznych, t. XXV, nr 3, 2012, 265

2 Dżygadło i Łepecka-Klusek, Zastosowanie niektórych substancji mających wpływ na obrót kostny, Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu, 2012, Tom 18, Nr 2, 125-130

3 Janiszewska M., Kulik T., Dziedzic M., Żołnierczuk-Kieliszek D., Barańska A., Osteoporoza jako problem społeczny – patogeneza, objawy i czynniki ryzyka osteoporozy pomenopauzalnej, Problemy Higieny i Epidemiologii, 2015, 96 (1), 106-114

Wróć na stronę główną Menopauza.pl >>